All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Poland
Poland - 1 Liga
Teams
KK Warszawa
Caglar Caliskan
Caglar
Caliskan
Opponents
Feb 4, 1997 (27 years old)
Polish
1m92 / 6-4
SG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="174562" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Caglar Caliskan has faced 133 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Dawid Adamczewski
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Damian Antczak
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Adrian Barszczyk
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Bartlomiej Berdzik
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Mateusz Bierwagen
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Marcin Bluma
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Pawel Bodych
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Pawel Bogdanowicz
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Dawid Braszka
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Dawid Brek
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Damian Cechniak
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Robert Cetnar
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Mateusz Cwirko-Godycki
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Kamil Czosnowski
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Alan Czujkowski
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Mikolaj Czyz
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Wiktor Czyzewski
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Filip Czyznielewski
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Tomasz Deja
GKS Tychy
(POL-2)
1
Szymon Dlugosz
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Gracjan Dobrianski
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Marcin Dymala
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Pawel Dzierzak
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Aleksander Dziewa
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Mateusz Fatz
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Jakub Fenrych
GKS Tychy
(POL-2)
1
Aleksander Filipiak
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Jakub Fiszer
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Lukasz Frackiewicz
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Wojciech Fras
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Patryk Garwol
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Mateusz Gazarkiewicz
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Patryk Gospodarek
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Mikolay Grod
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Daniel Grujic
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Dawid Gruszczynski
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Jan Grzelinski
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Piotr Halas
GKS Tychy
(POL-2)
1
Wojciech Halas
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Adrian Inglot
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Wojciech Jakubiak
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Damian Janiak
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Michal Jankowski
GKS Tychy
(POL-2)
1
Bartlomiej Karolak
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Maciej Klima
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Arkadiusz Kobus
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Jakub Kondraciuk
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Adrian Kordalski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Bogdan Korniyets
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Marcin Kowalewski
GKS Tychy
(POL-2)
1
Konrad Koziorowicz
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Krzysztof Krajniewski
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Maciej Krakowczyk
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Jakub Krawczyk
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Michal Krawiec
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Rafal Krol
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Lukasz Kukulka
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Rafal Kulikowski
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Norbert Kulon
GKS Tychy
(POL-2)
1
Mikolaj Kurpisz
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Aleksander Lewandowski
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Pawel Lewandowski
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Kamil Maciejewski
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Tomasz Madziar
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Kacper Majka
GKS Tychy
(POL-2)
1
Grzegorz Malecki
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Filip Malgorzaciak
GKS Tychy
(POL-2)
1
Michal Marek
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Adam Metelski
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Karol Michalek
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Kamil Michalski
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Mateusz Migala
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Adrian Mroczek-Truskowski
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Jakub Musial
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Marcin Nedzi
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Piotr Niedzwiedzki
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Pawel Nowicki
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Karol Obarek
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Daniel Olszewski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Bartlomiej Ornoch
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Hubert Pabian
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Artur Pabianek
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Maciej Parszewski
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Andrzej Paszkiewicz
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Lukasz Paul
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Szymon Pawlak
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Pawel Pawlowski
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Marcin Plawucki
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Bartosz Pochocki
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Tomasz Prostak
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Patryk Przyborowski
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Kacper Przybylski
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Karol Pytys
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Maciej Raczynski
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Rafal Rajewicz
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Wojciech Rajkowski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Szymon Rduch
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Krystian Rosinski
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Szymon Ryzek
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Marcin Rzosinski
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Michal Sadlo
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Michal Samsonowicz
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Wiktor Sewiol
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Dawid Slupinski
GKS Tychy
(POL-2)
1
Tomasz Smorawinski
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
January Sobczak
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Rafal Sobilo
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Pawel Spica
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Seweryn Sroczynski
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Jakub Stanios
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Rafal Stefanik
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Hubert Stopierzynski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Filip Struski
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Maciej Strzelecki
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Damian Szczepanik
Sportino Inowroclaw
(POL-2)
1
Mateusz Szwed
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Damian Szymczak
GKS Tychy
(POL-2)
1
Dorian Szyttenholm
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Przemyslaw Tradecki
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Adrian Warszawski
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Aaron Weres
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Michal Wielechowski
Pogoń Prudnik
(POL-2)
1
Piotr Wieloch
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Dominik Wilczek
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Artur Wlodarczyk
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Tomasz Wojdyla
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Bartosz Wrobel
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Jakub Zalewski
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Mateusz Zebski
Polfarmex Kutno
(POL-2)
1
Tomasz Zelezniak
WKS Slask Wroclaw
(POL-2)
1
Maciej Zmudzki
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Marek Zywert
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1
Kamil Zywert
Rawlplug Sokól Lańcut
(POL-2)
1