All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Finland
Finland - 1st Division (A)
Teams
Helsinki Seagulls
Vladimir Chepurnoy
Vladimir
Chepurnoy
Opponents
Feb 25, 1990 (34 years old)
Russian
2m01 / 6-7
C
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="13970" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Vladimir Chepurnoy has faced 179 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Otto Aalto
Team Pajulahti
(FIN-2)
2
Eero Aaltonen
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Tuukka Ahila
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Jarkko Aho
Keravan Energia Team
(FIN-2)
2
Miska Ahokas
Ura Basket
(FIN-2)
3
Aleksi Alanen
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Jan-axel Alanko
Ura Basket
(FIN-2)
2
Henry Alatyppo
Keravan Energia Team
(FIN-2)
2
Olli Anttolainen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Walter Baxley
Kobrat
(FIN-2)
1
Stefan Beatovic
Keravan Energia Team
(FIN-2)
2
Sebastian Booker
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Kwamena Brace
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Eric Brennan
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Trey Britton
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Carlton Brown
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Kilian Cato
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Ronald Clark
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Curry Jermaine Collins
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Damion Dantzler
Bisons Loimaa
(FIN-2)
1
Dimitri Doubitski
Kobrat
(FIN-2)
1
Jamaal Douglas
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Peetu Drockila
Keravan Energia Team
(FIN-2)
1
Andre Foreman
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Joona Forsstrom
Ura Basket
(FIN-2)
1
Justice Graham
Keravan Energia Team
(FIN-2)
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
De Marcus Hall
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Sampo Harjula
Keravan Energia Team
(FIN-2)
1
Teemu Hartikainen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Vesa Heinonen
Team Pajulahti
(FIN-2)
2
Petrus Heinonen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Osku Heinonen
BC Nokia
(FIN-2)
1
Antti Heiskanen
Keravan Energia Team
(FIN-2)
2
Juho Helenius
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Joonas Hiekkavirta
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Niko Hoglund
Tapiolan Honka
(FIN-2)
3
Harri Hohteri
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Mikael Holme
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Otto Holst
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Shawn Hopkins
BC Nokia
(FIN-2)
1
Maurice Horton
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Henri Hypponen
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Sami Ikavalko
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Otto Jamsen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Atte Jamsen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Gerald January
BC Nokia
(FIN-2)
1
Jouko Jarvinen
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Henri Jokinen
BC Nokia
(FIN-2)
Kobrat
(FIN-2)
2
Pekka Jurvanen
Kobrat
(FIN-2)
1
Jarkko Kaihlamaki
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Sami Kajander
BC Nokia
(FIN-2)
1
Henri Kajander
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Tomi Kankaanpaa
BC Nokia
(FIN-2)
2
Toni Karppinen
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Pekka Karvonen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Olli Kaunomaki
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Juho Kauro
BC Nokia
(FIN-2)
1
Santtu Keinonen
Oulu Basketball
(FIN-2)
1
Aleksi Kemppainen
Oulu Basketball
(FIN-2)
1
Antti Keski-Koukkari
BC Nokia
(FIN-2)
1
Miska Kierros
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Kalle Kilpelainen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Janne Kinnunen
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Jani Kivinen
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Juuso Konttinen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Ilari Konttinen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Villematti Kopio
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Juha Korhonen
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Ossi Korhonen
Keravan Energia Team
(FIN-2)
2
Jimi Koskinen
Team Pajulahti
(FIN-2)
2
Henri Kotavuo
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Dmitri Kraznotzhon
Keravan Energia Team
(FIN-2)
1
Jussi Kukkonen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Topias Kuukkanen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Lauri Kuuluvainen
Ura Basket
(FIN-2)
2
Vaino Kuusela
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Jarkko Kyllonen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Jyri Laakso
Oulu Basketball
(FIN-2)
1
Riku Laine
Ura Basket
(FIN-2)
1
Pekka Lammi
Ura Basket
(FIN-2)
2
Santeri Latvala
Bisons Loimaa
(FIN-2)
Ura Basket
(FIN-2)
3
Niilo Lehtila
Ura Basket
(FIN-2)
2
Lauri Lehtinen
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Jarno Lehto
Riento Synatsalo
(FIN-2)
2
Olli Lehtonen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Akseli Lepola
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Ismo Lindstedt
Oulu Basketball
(FIN-2)
1
Marcel Liukko
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Jere Luoma
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
Riento Synatsalo
(FIN-2)
2
Juuso Maenpaa
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Tino Makela
BC Nokia
(FIN-2)
1
Mika Manninen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Treylon Manning
Aanekosken Huima
(FIN-2)
3
Sami Mantymaa
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Jonas Mattila
Ura Basket
(FIN-2)
2
Devon McBride
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Jeremy McCulloch
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Sebastian Mert Cakici
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Miikka Mikkonen
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Markus Molenius
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Brian Moultrie
Oulu Basketball
(FIN-2)
1
Kalle Naapi
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Bobby Nash
Ura Basket
(FIN-2)
1
Timo Naukkarinen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Kosti Naukkarinen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
2
Derick Nelson
Kobrat
(FIN-2)
1
Eetu Nieminen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Jarno Nissinen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
3
Josh Nofflet
Oulu Basketball
(FIN-2)
1
Joe Nurmio
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Eemil Oikari
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Samuli Oja
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Reijo Ojanen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Mikko Ovaska
BC Nokia
(FIN-2)
1
Toni Ovaskainen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Niko Overmark
Kobrat
(FIN-2)
1
Lauri Paanala
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Reimo Pahn
Keravan Energia Team
(FIN-2)
1
Tomi Papinoja
BC Nokia
(FIN-2)
1
Jani Parkkinen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
Riento Synatsalo
(FIN-2)
3
Erkko Pasanen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Panu Peltokangas
Kobrat
(FIN-2)
1
Mikko Penttinen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Lloyd Phillips
Oulu Basketball
(FIN-2)
1
Janne Pulkkanen
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Ville Puotila
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Vesa Pylkkanen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
2
Zach Ramey
Ura Basket
(FIN-2)
2
Sami Rautavuori
Team Pajulahti
(FIN-2)
2
Casey Reed
Kobrat
(FIN-2)
1
Nolan Richardson
Ura Basket
(FIN-2)
1
Timo Riihela
BC Nokia
(FIN-2)
1
Turkka Rikkonen
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Teemu Rintala
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Teemu Ritanotko
Ura Basket
(FIN-2)
3
Lamar Roberson
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Sakari Salminen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Jussi Salo
Kobrat
(FIN-2)
2
Markus Santa
Aanekosken Huima
(FIN-2)
3
Pekka Setala
BC Nokia
(FIN-2)
1
Antti Siimes
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Jani Siivikko
Oulu Basketball
(FIN-2)
1
Samu Silenius
Ura Basket
(FIN-2)
2
Sauli Silvonen
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Ilkka Sirola
Tapiolan Honka
(FIN-2)
3
Kim Siven
Kobrat
(FIN-2)
1
Jason Stamper
Bisons Loimaa
(FIN-2)
2
Tyrwone Still
Kobrat
(FIN-2)
1
Ville Streng
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Mika Suokas
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Visa Tarjanne
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Leo Tarjanne
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Isaiah Tate
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Rudolf Tejha Mua
Keravan Energia Team
(FIN-2)
1
Eryk Thomas
Riento Synatsalo
(FIN-2)
2
Channing Toney
Bisons Loimaa
(FIN-2)
1
Arsene Towa
Keravan Energia Team
(FIN-2)
1
Darren Townes
BC Nokia
(FIN-2)
1
Luukas Tukia
Keravan Energia Team
(FIN-2)
2
Ville Tuominen
BC Nokia
(FIN-2)
1
Jussi Turja
Kobrat
(FIN-2)
1
Ville Turja
Kobrat
(FIN-2)
2
Juhamatti Turja
Kobrat
(FIN-2)
1
Jori Turja
Kobrat
(FIN-2)
1
Mikko Tuunanen
Keravan Energia Team
(FIN-2)
2
Alex Vaenerberg
BC Nokia
(FIN-2)
1
Benny Valentine
Kobrat
(FIN-2)
1
Anselmi Vanjoki
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Samuli Vanttaja
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Panu Vertio
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Tuomas Viertola
Forssan Koripojat
(FIN-2)
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Jesse Viita
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Tatu Viitamaki
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Oskari Virolainen
Ura Basket
(FIN-2)
2
Valtteri Virtanen
BC Nokia
(FIN-2)
2
Eric Williams
Kobrat
(FIN-2)
1
Nathan Wilson
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Ville Wuorenjuuri
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Jerrah Young
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1